Hornád

Španielsko

Andalúzia

Na samotnom juhu starého kontinentu, kde majestátny strážca Gibraltar dohliada na vody Atlantiku i Stredozemného mora, a rozdeľuje tak pobrežie na dve pomyselné časti, leží magická Andalúzia. Táto časť Španielska, ovplyvnená stáročiami maurskej nadvlády.

Andalúzia – to sú vyhriate široké piesočnaté pláže, príjemne osviežujúce vlny mora, očarujúce biele dedinky na úbočí hôr, malebné prístavy, maurské hrady, úžasné historické pamiatky, ale aj víno, tapas, jamón či gazpacho, korida a neodmysliteľné flamenco. Zažite stret rôznych kultúr, ktoré tu zanechali svoje stopy – či už na typickej andalúzskej architektúre a umení, alebo v miestnej chutnej kuchyni.

Nechajte sa zlákať naším jedinečným pozvaním do Španielska, na hranice Európy a Afriky, kde slnko neúnavne svieti až 320 dní v roku.

Malorka

Malorka patrí k najobľúbenejším rekreačným miestam na svete. Je najväčšia z Baleárskych ostrovov s nespočetným množstvom hotelov všetkých tried. Dovolenku tu každoročne trávi aj španielsky kráľ. Krásne romantické pobrežie so strmými útesmi padajúcimi do mora, malebné zátoky a pozvoľne zvažujúce sa piesočnaté pláže lákajú každý rok množstvo turistov.

Miestne pláže sa oprávnene pýšia modrou vlajkou. Na Malorke nájdete výborne vybudovanú dopravnú infraštruktúru, vysokú úroveň služieb, bohatú možnosť výletov, veselý nočný život, ale aj harmóniu a pokoj v zátokách na pobreží ostrova. Na svoje si prídu obdivovatelia prírody, športuchtiví, ako aj milovníci kultúry a historických pamiatok. Hlavné mesto Palma de Mallorca je unikátnou ukážkou skĺbenia starorímskej, maurskej a novodobej kresťanskej kultúry. Pýchou mesta je prekrásna gotická katedrála a vyhľadávaný prímorský prístav. Neďaleko Palmy sa nachádza zábavný park Marineland, ktorý je populárnym cieľom malých aj veľkých dovolenkárov.